Santa Clara University

SCU Board of Fellows

Members

Board of Fellows 2014 - 2015

 

Mary T. Conlon-Almassy
Everett Alvarez, Jr.
Richard Alves
J. Thomas Amos
Howard H. Anderson
Lynn J. Anglin
James D. Atwell
Mary Quilici Aumack
James F. Baldacci
Daniel M. Barsanti
Michelle Campisi Barsanti
Paul M. Belotti
Michael E. Benito
Janice A. Berthold
John J. Bertolotti
Theodore Biagini
Amy A. Williams Bick
Lawrence P. Biggam
Heinz Binder
Michael J. Blach
Frank L. Boitano
Thomas G. Bondi
Mark G. Bonino
Arnold V. Bruni
Diana Brutoco
Tanya Monsef Bunger
Kathryn A. Byington
Ronald Cali
Michael J. Campi
Jon J. Campisi
Richard S. Campisi
Dennis Capovilla
Daniel J. Caputo, Jr.
Susan H. Carter
William S. Carter
Isabel Cassin
Robert Ceglio
Gloria Citti
Curtis A. Cole
Maria Constantino-Roelandts
Lillian E. Corriea
Angelo P. Danna
Raymond J. Davilla, Jr.
Janet M. De Carli
Mark Delucia
Kathleen Raney Dirickson
Franklin J. Dorsa
Sherri Y. Douville
George W. Everhart
Virginia Fanelli
Nicholas J. Farros, Sr.
David Ferrari
Gerald L.Ferrari
Mark E. Ferrari
Julie Filizetti
Robert J. Finocchio, Sr.
Betty Flanagan
Mary Ellen Fox

Lisa H. Franzia
Susan Gaddis
Robert Gagliasso
Adolfo A. Garcia
Barbara G. Gentzkow
Richard W. Ghilotti
Ernest G. Giachetti
Stephen J. Gibson
Thomas J. Glascott
E. Jackson Going, Jr.
Ralph S. Gomez
Patrick C. Gordon
Linda Graham
Joseph P. Grasser
Philip J.Grasser
Michael V. Guerra
Michael E. Hack
Joan Hackworth
Joanne Harrington
Mary V. Haughey
Sandy Heffernan
Deborah Horan-Montgomery
Michael J. Ioannou
Rob J. Jensen
Barry D. Kane
Kathryn Daly Kelly
Kathleen M. King
Norman C. Kline
Michele Kirsch
Rick H. Knauf
Jennifer Friedenbach Konecny
Jerry J. Krause
Michael F. La Bianca
L. Michael Larrenaga
Marilee Pierotti Lau
Heidi Le Baron Leupp
Robert A. Lee
Frederick U. Leonard
Donald C. Lightbody
Mary Ellen Livak
Victor J. LoBue
Ronald E. Lohbeck
Claranne Ravizza Long
Michael E. Lonich
James P. Losch
Kortney Losch-Diamond
Edward B. Lozowicki
Christopher Marchese, Jr.
Louis J. Mariani
John McKenna
R. Donald McNeil
John R. McNulty
Anne Middleton
Mark D. Milani
Jeff Miller
Mary L. Miller
Norman Y. Mineta
Lisa Mooring

Brian Morton
Kevin Moul
Michael D. Moul
Daniel S. Mount
Daniel J. Muller
Timothy L. Muller
Charles M. Murphy
Keoni A. Murphy
Michael A. Murphy
David C. Najour, Sr.
Larry T. Nally
Margaret Nanda
Louis Normandin
William Nygard
Cathy Cole Oleson
John M. Ottoboni
Helen Marchese Owen
Marc G. Parkinson
Martine Peetermans
Ronald J. Piziali
John C. Plecque
Michael J. Poitevin
Gregory R. Prow
Thomas L. Robinson
Mark Robson
Richard Rolla
Kenneth Rowell
Joseph P. Rubino
Murphy A. Sabatino
Sherri R. Sager
David A. Sandretto
Nello Santacroce
Pam Santacroce
Richard A.Saso
Stephen E. Schott
Beverly C. Scoffone
Byron A. Scordelis
August Sebastiani
Michael M. Shea
Carol R. Sisney
John R. Soares
Mary Stevens
James L. Stoelker
Dean C. Storkan
Christine Campi Taylor
Danny Thomas
John P. Traub, Sr.
John R. Travis
Anthony B. Varni
Jonathan Varni
Ann Elise Vaudagna
James S. Vaudagna
Joseph G. Welsh
Deborah C. Winter
Glen A. Yonekura
K. David Zacharias
John J. Zoria